Poprawa zdrowia i komfortu życia osób starszych i niesamodzielnych – mieszkańców gminy Polkowice poprzez rozszerzenie zakresu długoterminowej opieki domowej i ambulatoryjnej oraz interwencji kryzysowej.
DLA KOGO?
Dla mieszkańców gminy Polkowice po 60. roku życia. Ze szczególnym uwzględnieniem osób z objawami chorób otępiennych oraz z problemami wynikającymi z trudności życia codziennego, w tym związanych z samotnością i niezaradnością wynikającą z wieku starczego.
OFERTA:
Opieka gerontologiczna, psychoterapia indywidulana i grupowa, psychoedukacja, neuropsychologia, diagnostyka psychologiczna, w tym testy poznawcze, jak również terapia ruchowa. W ramach programu wykonujemy badania psychotechniczne kierowców, w tym rowerzystów po 60 roku życia.
W ramach programu Seniora dostępne są:
1. Ambulatoryjna opieka nad seniorami, w tym opieka długoterminowa
oraz:
- Klub Seniora – 3 godziny dziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 12.00,
- wypożyczalnia sprzętu medycznego,
- terapia psychologiczna i neuropsychologiczna,
- gabinet gerontologiczny i geriatryczny.
2. Gabinet Interwencji Kryzysowej.
Opieka pielęgniarska, lekarska i rehabilitacyjna. Wykonywane są wlewy kroplowe zgodnie z zaleceniami lekarskimi, iniekcje oraz opatrunki.
3. Opieka długoterminowa w domu pacjenta.
Opieka pielęgniarska, rehabilitacyjna i psychologiczna. W ramach programu pacjenci mogą bezpłatnie wypożyczyć sprzęt do pielęgnacji chorego oraz sprzęt do rehabilitacji i aparaturę medyczną.
Szczegółowe informacje o programach i zadaniach polityki zdrowotnej burmistrza Polkowic Wiesława Wabika udzielane są w Dziale Marketingu PCUZ, gab. 125. Od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do 14.00. Telefon: 76 746 08 07