W klubie seniora nie ma nudy

czwartek, 05 sierpnia 2021

Ćwiczą, chodzą na spacery, malują obrazy, a wszystko po to, by lepiej radzić sobie w codziennym funkcjonowaniu. Te i inne zajęcia odbywają się w klubie seniora działającym przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych w ramach programu „Senior”, finansowanego z budżetu gminy Polkowice.

Ostatnio seniorzy wzięli udział w sesji fotograficznej. Było to dla nich nowe, bardzo ciekawe doświadczenie.

– Przebraliśmy się w co kto miał, będzie pamiątka – cieszy się Teresa Żarnowska, mieszkanka Polkowic.

– W klubie jestem prawie od samego początku, czyli od ponad pięciu lat i jestem najstarsza w naszej grupie. Ciągle jeszcze chodzę na gimnastykę, która bardzo nam pomaga. Dzień, w którym była sesja zdjęciowa był piękny, radosny. Będę go pamiętała – dopowiada polkowiczanka Pola Grajewska.

– Bardzo lubię tu przychodzić. Jak jest niedziela, to cieszę się, że zaraz poniedziałek i pójdę do klubu – dodaje Rozalia Mucha, także mieszkanka miasta. – Taką, jak my mamy szefową, panią Kamilkę, to długo można mówić. Zawsze coś wymyśla. Niedawno robiliśmy obrazy, które trafiły na wystawę.

– Nasze zajęcia mają na celu pomagać starszym w lepszym funkcjonowaniu w sferze społecznej i w życiu codziennym – podkreśla Kamila Jenczak, terapeutka zajęciowa, psychogerontolog. – Spotkania obejmują rozmaite formy zajęć, najczęściej o charakterze artystycznym, profilaktycznym czy ruchowym. Rodzaje warsztatów dobierane są indywidualnie w zależności od stopnia dysfunkcji seniora.

Klub seniora działa przy PCUZ w ramach programu polityki zdrowotnej burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego.

– Seniorzy spotykają się codziennie od godziny 9 do 12. Są to osoby, u których występują choroby gerontologiczne. Przychodzą tutaj nie tylko po to, by relaksować się, spędzać wolny czas, ale jest to przede wszystkim rehabilitacja – dodaje Klaudia Beker, pełnomocniczka ds. komunikacji w PCUZ.

Z programu „Senior” mogą skorzystać osoby, które ukończyły 60 lat i są mieszkańcami gminy Polkowice.

przez: polkowice.eu