SzczepionkoBUS wyrusza w trasę po Zagłębiu Miedziowym

środa, 18 sierpnia 2021

Specjalnie oznakowany autobus Zakładu Komunikacji Miejskiej w Polkowicach, przystosowany do roli mobilnego punktu szczepień, odwiedzi kolejne miejscowości Zagłębia Miedziowego.

Każdy dorosły mieszkaniec, który nie miał okazji zaszczepić się przeciwko COVID-19, będzie mógł wsiąść do szczepionkoBUSa i przyjąć preparat.

– Szczepimy jednodawkowym preparatem  Johnson&Johnson. Zabieg poprzedza kwalifikacja lekarska, więc zachowujemy wszelkie procedury bezpieczeństwa – mówi Klaudia Beker, pełnomocniczka zarządu ds. komunikacji w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

W najbliższą niedzielę, 22 sierpnia autobus pojawi się w Kłobuczynie i Gaworzycach.

– W akcję zaangażowane jest Koło Gospodyń Wiejskich w Kłobuczynie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Gaworzycach. Nasz szczepionkoBUS pojawi się na pikniku rodzinnym. Od godziny 10 do 13 zaparkujemy przy remizie strażackiej w Kłobuczynie, natomiast  od 13.30 do 15.30 będziemy szczepić w Gaworzycach, również przy remizie strażackiej – dodaje Beker.

Polkowice bardzo aktywnie wspierają akcję Narodowego Programu Szczepień. W różne akcje promocji szczepień zaangażowane są spółki miejskie, stowarzyszenia i Młodzieżowa Rada Gminy. Do dyspozycji pacjentów pozostaje także stacjonarny punkt szczepień w Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach przy ul. Ociosowej.

Informacje na temat szczepień znajdują się na stronie www.polkowiceszczepia.eu.

– – –

Rozkład jazdy szczepionkoBUSA:

22 sierpnia- 10.00- 13.00- KŁOBUCZYN, koło Remizy OSP

22 sierpnia- 13.30- 15.30- GAWORZYCE- koło Remizy OSP

29 sierpnia- 12.00- 17.00- DALKÓW- Park w Dalkowie