Pierwsi polkowiccy seniorzy zaszczepili się przeciwko koronawirusowi strona

Nad morze wyjechali 25 maja, żegnani z łezką w oku przez rodziców i opiekunów na parkingu przy zajeździe „Adria”. Dziś (14.06) w tym samym miejscu rodzice odebrali swoje pociechy. Dzieci przywiozły z Łukęcina nie tylko walizy pełne pamiątek znad morza, ale także bagaż umiejętności nabytych podczas zajęć edukacyjnych, które były w programie „Zielonej Szkoły”.

– Podczas pobytu braliśmy udział w czterech wycieczkach: do Dziwnowa, Pobierowa, Trzęsacza Kamienia Pomorskiego – wylicza Adriana Ciupka, kierowniczka tegorocznej „Zielonej Szkoły”. – Wieczorami był czas na dyskoteki, ogniska, wspólne zabawy na świeżym powietrzu albo podziwianie zachodu słońca – dodaje.

Spotkanie z Neptunem

Niezapomnianym przeżyciem było wieczorne spotkanie z Neptunem i chrzest morski, podczas którego każdy złożył przyrzeczenie i trzymał morskie imię. Mimo, że wiele zajęć odbywało się w sąsiedztwie łąk, a spacery prowadziły przez nadmorski las, żadne z dzieci nie zostało ukąszone przez kleszcza.

Jednak zielona szkoła to nie tylko zabawa, ale to również czas nauki. Podczas „Zielonej Szkoły” uczniowie brali udział w programach edukacyjno-przyrodniczych i zdrowotnych.

– Podczas zajęć dydaktycznych i wycieczek dzieci zapoznawały się z regionem, poznawały faunę i florę Morza Bałtyckiego, badały czystość wody, kierunek i siłę wiatru czy kierunki świata.

Dokonywały wielu rożnych obliczeń, np. szerokości plaży, kosztów zakupów i objętości drzew. Obserwowały warstwową budowę lasu, budowę Klifu Łukęcińskiego oraz kształtowały umiejętność obserwowania faktów i zjawisk społeczno-przyrodniczych – informuje A. Ciupka.

Do tego dochodziły zajęcia plastyczno-techniczne o tematyce morskiej z użyciem zebranego materiału przyrodniczego. Dzieci rozwijały swoje umiejętności muzyczne poprzez grę na flażolecie (SP2) i śpiewanie piosenek, m. in. o tematyce żeglarskiej i morskiej.

Kto może zgłosić utratę albo uszkodzenie dowodu osobistego

Kto może zgłosić utratę albo uszkodzenie dowodu osobistego

  • każdy, kto zgubił swój dowód osobisty albo kogo dowód został skradziony, albo uległ uszkodzeniu,każdy, kto zgubił swój dowód osobisty albo kogo dowód został skradziony, albo uległ uszkodzeniu,
  • rodzic, opiekun prawny albo kurator może złożyć formularz w imieniu:
    • dziecka do 18. roku życia,
    • innej osoby całkowicie lub częściowo ubezwłasnowolnionej.

Co zrobić

  1. Zbierz wszystkie potrzebne dokumenty. Szczegóły znajdziesz w sekcji Co przygotować.
  2. Złóż formularz w urzędzie gminy. Szczegóły znajdziesz w sekcji Gdzie złożyć formularz.

Deklaracje do pobrania

Dzięki nim ograniczone zostaną duże skupiska ludzi. A im mniej ludzi w jednym miejscu, tym mniejsze szanse na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa lub innych wirusów. https://www.google.com/

Autor: Jan Kowalski
Źródło: www.jankowalski.pl

CAN – numer zapisany na awersie oraz rewersie (jako kod kreskowy) e-dowodu. Musisz go podać, by korzystać z elektronicznych funkcji e-dowodu. Chroni też twój e-dowód, by osoba niepowołana zdalnie nie odczytała twoich danych z warstwy elektronicznej dowodu. https://www.google.com/

Numer zapisany na awersie oraz rewersie (jako kod kreskowy) e-dowodu. Musisz go podać, by korzystać z elektronicznych funkcji e-dowodu. Chroni też twój e-dowód, by osoba niepowołana zdalnie nie odczytała twoich danych z warstwy elektronicznej dowodu. https://www.google.com/