Medyczny autobus rusza w trasę po gminie Polkowice. Białe soboty w czerwcu

niedziela, 29 maja 2022

„Białe soboty” to cykl spotkań na terenie gminy Polkowice, podczas których będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. Badania i konsultacje odbywać się będą w specjalnie do tego przygotowanym autobusie. 

Podczas „białych sobót” mieszkańcy gminy Polkowice będą mogli skorzystać z oferty bezpłatnych badań profilaktycznych, konsultacji medycznych, a także specjalistycznych  porad i usług z zakresu promocji zdrowia, oferowanych między innymi przez personel medyczny Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. W mobilnym punkcie będzie można wykonać pomiar ciśnienia, cukru we krwi, a także wykonać analizę składu ciała. Do dyspozycji mieszkańców pozostanie specjalista dietetyk oraz lekarz rodzinny. – Szczególnie zapraszamy seniorów, którzy na co dzień odwlekają wizytę u lekarza z uwagi na odległość, jaką muszą pokonać, by dostać się do naszego centrum. Mobilna przychodnia pojawi się w miejscowościach gminy specjalnie dla nich. Białe soboty to doskonała okazja do tego, by zadbać o zdrowie- zachęca Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. 

Z myślą o seniorach prowadzona będzie konsultacja lekarska z uwzględnieniem kwalifikacji do bezpłatnego programu geriatrycznego burmistrza Polkowic. Osoby w wieku powyżej 70 roku życia będą mogły przyjść do autobusu i skorzystać z bezpłatnych badań. – Krew do badań pobierzemy na miejscu, by jeszcze tego samego dnia zlecić jej analizę. Będziemy również prowadzić zapisy do programów zdrowotnych, jakie oferuje gmina Polkowice- tłumaczy Ewelina Armata, ekspertka od programów gminnych w PCUZ-ZOZ S.A. W mobilnej przychodni będzie można również zaszczepić się przeciwko COVID-19 lub przeciwko pneumokokom (seniorzy 60+). 

Autobus wyruszy w trasę 4 czerwca i będzie się pojawiać w każdej wiosce w gminie Polkowice. Przyjść może każdy. – Jesteśmy również od tego, by porozmawiać o ofercie bezpłatnych programów gminnych,  z których mogą korzystać mieszkańcy gminy. Nie trzeba się wcześniej zapisywać i zgłaszać. Wystarczy przyjść w wyznaczone miejsca- dodaje Ewelina Armata. Autobus zaparkuje w Biedrzychowej około godziny 8.00 na placu (pętli) przy świetlicy wiejskiej, następnie pojedzie około godziny 9.30 do Żelaznego Mostu. Tam pojawi się na parkingu przy świetlicy. Około 10.30 pojawi się na placu przy przystanku w Pieszkowicach, a około 11.30 na placu naprzeciwko domu sołtysa w Dąbrowie. Ostatnią stacją tego dnia będzie Tarnówek, gdzie około godziny 12.30 pojawi się na parkingu przy świetlicy. 

Szczegóły dotyczące pozostałych miejsc oraz dokładne lokalizacje dostępne są pod numerem telefonu:  76 746 08 07. Informacje o akcji na terenie gminy Polkowice dostępne są także u sołtysów.