Gratulacje dla słusznie zasłużonych

niedziela, 29 maja 2022

Bogumiła Piastowska oraz Izabela Staszewska, pielęgniarki z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych znalazły się w gronie uhonorowanych odznaczeniem zawodowym „Bene Meritus” („Słusznie zasłużony”). Były gratulacje i kwiaty.

Pracownice polkowickiej przychodni z dumą prezentują przyznane im odznaczenia.

– Poszłam do licem medycznego mając piętnaście lat i trudno jest wtedy decydować o swojej przyszłości, ale ta decyzja była akurat słuszna – wspomina Bogumiła Piastowska, pielęgniarka w PCUZ. – Długo pracowałam w szpitalu, a od siedemnastu lat pracuję tutaj, w poradni paliatywnej i jest to praca bardzo dla mnie ważna, spełniam się w niej zawodowo. Otrzymując to odznaczenie poczułam się doceniona. Ktoś dostrzegł, że robię coś dobrego, staram się pomóc rodzinom, jak tylko potrafię najlepiej – podkreśla.

– Jestem bardzo dumna – wyznaje Izabela Staszewska, pielęgniarka w PCUZ. – Uważam, że jest to ukoronowanie trzydziestu lat mojej pracy, na co składa się wiele czynników: miejsce, w którym pracuję, ludzie, z którymi się stykam. Na pewno długo będę o tym wspominać, to było wyjątkowe wydarzenie.

Odznaczenie „Bene Meritus” jest o tyle wyjątkowe, że przyznawane jest raz w życiu.

– Za profesjonalizm w pracy, przestrzeganie etyki zawodowej i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych – wymienia Paweł Gambal, prezes PCUZ. – Cieszę się, że co roku nasze pielęgniarki i położne są tym odznaczeniem uhonorowane i że to staje się już tradycją. To świadczy o tym, jaki mamy poziom personelu, który doceniany jest nie tylko lokalnie, ale też na arenie ogólnopolskiej.

Życzenia i wiązanki kwiatów przekazał wyróżnionym paniom wiceburmistrz Polkowic.

– Duże gratulacje dla pań, gdyż jest to ważny odcinek codziennej pracy osób, które angażują się w opiekę zdrowotną w gminie Polkowice – podkreśla Sebastian Sypko, zastępca burmistrza ds. gospodarczych. – Służba zdrowia jest jednym z tych elementów, które mają dla gminy szczególne znaczenie – zaznacza.

Odznaczenie zawodowe „Bene Meritus” („Słusznie zasłużony”) przyznawane jest przez Dolnośląską Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu. Kandydatury pracowników do przyznania odznaczenia zgłasza naczelna pielęgniarka.

– Bardzo ważna jest dyspozycyjność, szczególnie w godzinach popołudniowych. Są różne sytuacje, a tu wszystko dobrze funkcjonuje – odpowiada Marzena Czarzasta-Omińska, naczelna pielęgniarka w PCUZ na pytanie dotyczące organizacji pracy w przychodni.

W przyszłym roku złożone zostaną wnioski o przyznanie odznaczenia kolejnym słusznie zasłużonym.

przez: ULK