Dzieci na różowo w słusznej sprawie

sobota, 23 października 2021

Były różowe dekoracje, stroje, a nawet jedzenie. W Przedszkolu Miejskim nr 4 im. Misia Uszatka w Polkowicach dzieci świętowały „Dzień Różowej Wstążki”.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Misia Uszatka w Polkowicach wiedzą, jak zachęcić swoje mamy i babcie do badań.

– Dzień Różowej Wstążki wpisze się na stałe w kalendarium naszych imprez. Jesteśmy ubrani na różowo, dzieci przez cały dzień mają rozplanowany różowy jadłospis, przedszkole jest przystrojone różowymi wstążkami. To symbol, który ma przypominać mamom, że warto się badać. Szczególnie dla tych małych pociech, które bardzo nas kochają- mówi Elżbieta Mysuna- Greń, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4 w Polkowicach.

Dzieci przygotowały także specjalny baner z hasłem „mamo, badaj się”. – Przez maluszków chcemy trafić do kobiet. W kolejnych edycjach chcemy, żeby na terenie naszego przedszkola pojawił się mammobus, w którym kobiety będą mogły się przebadać- dodaje dyrektor Mysuna- Greń.

– My, kobiety bardzo często zapominamy o badaniach. W natłoku obowiązków ciężko jest wygospodarować na to czas. Takie akcje mają nam przypominać o tym, że nie ma nic ważniejszego niż zdrowie- dostrzega Ewa Kowalik, wiceburmistrz Polkowic.

Przypomnijmy, że w gminie Polkowice realizowany jest program Chronię życie przed rakiem. To program profilaktyki raka piersi, dzięki któremu udało się uratować niejedno ludzkie życie.

– To nie tylko badania, ale i kampania edukacyjna i informacyjna. Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tylko w tym roku skorzystało z  niego ponad tysiąc kobiet- zauaważa Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum YUsług Zdrowotnych.

Akcję zorganizowano przy wsparciu Fundacji Różowa Wstążka i PCUZ ZOZ- S.A.