Testy antygenowe dla wszystkich

czwartek, 15 kwietnia 2021
wizualizacja koronawirusa w zbliżeniu

W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych wykonujemy komercyjne testy antygenowe wraz z dwujęzycznym zaświadczeniem. Każdy może je wykonać. Dedykowane są szczególnie osobom planującym podróż za granicą oraz tym, którzy potrzebują zaświadczenia o negatywnym wyniku testu dla pracodawcy.

Jak działa test?

Antygeny są to białka występujące na powierzchni wirusa umożliwiające jego identyfikację. Podczas testu, antygen SARS-CoV-2 w próbce oddziałuje z przeciwciałem monoklonalnym anty-SARS-CoV-2 sprzężonym z cząsteczkami barwnika. Jeżeli w próbce znajduje się wirus SARS-CoV-2, w odpowiednim miejscu kasety testowej pokazuje się kolorowa linia.

Jak zarejestrować się na test?

Wystarczy zadzwonić do Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych i zarejestrować się na badanie. Numer telefonu: 530 857 427

Kiedy można wykonać test?

Od poniedziałku do soboty po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Godziny ustalane są indywidualnie.

Gdzie jest wykonywany test?

W oddzielonym pomieszczeniu PCUZ. Wejście do punktu wymazowego od strony wejścia do Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego.

Jaki jest koszt wykonania testu?

160,00 zł Prosimy o wyliczoną kwotę. Pacjent który przychodzi na wymaz musi mieć wyliczoną kwotę, którą zostawia w punkcie wymazowym. Na prośbę Pacjentów, wydajemy zaświadczenie w języku polskim i angielskim.

Jak przygotować się do testu?

Na dwie godziny przed badaniem należy nie jeść, nie pić, nie płukać jamy ustnej  i nie przyjmować leków. Nie można przyjmować syropów i żuć gumy. Nie należy też palić papierosów. Mogą one wpłynąć na wynik testów.