Ruszają szczepienia dzieci przeciwko COVID-19

poniedziałek, 13 grudnia 2021

16 grudnia ruszają szczepienia przeciwko COVID-19 u dzieci 5- 11 lat. Skierowania są już dostępne.

Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat ruszają w całym kraju od 16 grudnia. E-skierowania na szczepienia są już dostępne.

Jak zarejestrować dziecko na szczepienie przeciw COVID-19?

Rejestracja na szczepienie przeciwko COVID-19 odbywa się w ten sam sposób, jak w przypadku dorosłych i dzieci w wieku 12-17 lat.  Można zadzwonić na całodobową i bezpłatną linię (989). Należy wówczas przygotować numer PESEL dziecka i podać przy rejestracji.

Cały czas dostępna jest e-rejestracja na pacjent.gov.pl. Jest ona możliwa na dwa sposoby: poprzez Profil Zaufany, wówczas należy się na niego zalogować i wybrać jeden z dostępnych terminów w punkcie szczepień. W drugim przypadku nie trzeba się logować na Profil Zaufany. Wystarczy wejść na https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth i wybrać ścieżkę “Rejestracja bez Profilu Zaufanego”. Tutaj należy podać nazwisko dziecka, jego numer PESEL oraz swój numer telefonu. Na wskazany numer telefonu przyjdzie SMS z kodem, który należy wpisać w kolejnym kroku rejestracji. Następnie należy wybrać termin szczepienia.

Rejestracja prowadzona jest także w punkcie szczepień w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych, od poniedziałku do piątku od 8 do 14, pod numerem telefonu: 76 745 04 39

Rejestracji można dokonać także przez SMS. Wówczas wystarczy wysłać SMS o treści: SzczepimySie pod numer 664 908 556 lub 880 333 333. Automatyczny odbiorca pokieruje, jakie dane należy podać, by zapis zakończył się sukcesem. Wymagane jest podanie numeru PESEL dziecka oraz kod pocztowy miejsca zamieszkania, dzięki czemu system wybierze najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko twojego miejsca zamieszkania.