Profesjonalna opieka medyczna i kompleksowa opieka lekarska. Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych świadczy usługi w zakresie medycyny pracy światowym koncernom.

– Świadczymy kompleksowe usługi dla firm i osób fizycznych wykonując wszystkie wymagane prawem badania profilaktyczne pracowników – mówi Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. – Dotyczy to zarówno badań wstępnych, okresowych i kontrolnych, wysokościowych, specjalistycznych dla kierowców, operatorów maszyn, badań psychotechnicznych, wysokościowych czy też orzecznictwa lekarskiego i psychologicznego. Badania lekarskie skierowane są nie tylko do pracowników, którzy wymagają w swojej branży specjalistycznych pozwoleń, tj. operatorzy maszyn.

Usługi medyczne polkowicka przychodnia kieruje także do osób ubiegających się o pozwolenie na posiadanie broni, pracujących z materiałami wybuchowymi, do pracowników górnictwa czy też do osób narażonych na promieniowanie jonizujące. Oferta medyczna skierowana jest także do marynarzy żeglugi morskiej, śródlądowej i oceanicznej, a także osób pracujących w klimacie tropikalnym.

– Jesteśmy w stanie dostosować ofertę swoim kontrahentom tak, by kompleksowo objąć opieką lekarską i pielęgniarską całe zespoły pracowników – dodaje szef polkowickiej przychodni.

Dotyczy to szczególnie sytuacji, w której opieka medyczna staje się priorytetem, jak np. pandemia koronawirusa. Placówka ani na chwilę nie zaprzestała świadczenia usług firmom Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Edyta Zarecka, dyrektor zarządzająca ds. personalnych IT i organizacyjnych SITECH Sp. z o.o.

– Telefoniczne konsultacje lekarskie tylko dla pracowników firmy, w trakcie i po pracy, możliwość skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych przy zachowaniu reżimu sanitarnego, reorganizacja stołówek, szatni czy też stanowisk pracy. To tylko kilka przykładowych działań z ponad stu środków zaradczych wdrożonych w spółce. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas najważniejsze. Pracownicy to nasz kapitał i przewaga biznesowa na rynku Automotive – mówi Edyta Zarecka, dyrektor zarządzająca ds. personalnych IT i organizacyjnych SITECH Sp. z o.o.

Jedną z propozycji przychodni jest oferta masowych szczepień przeciwko koronawirusowi firmom i przedsiębiorcom. Spółka jest w stanie zorganizować szczepienia kompleksowo wszystkim przedsiębiorcom, którzy zgłoszą chęć szczepień swoich pracownikom. Z takiej oferty skorzystał m.in. Volkswagen Motor Polska.

– Kiedy  pojawiła się informacja o szczepieniach dla zakładów pracy, wybraliśmy jako partnera (PWDL) przychodnię polkowicką. Wiemy, że dzięki temu nasi pracownicy będą mieli możliwość szybkiego zaszczepienia się, bezpiecznego wyjazdu na długo wyczekiwane wakacje i zdrowego powrotu do pracy – mówi Dorota Dąbrowska, pielęgniarka koordynująca ambulatorium w Volkswagen Motor Polska sp. z o.o.

Więcej informacji na ten temat pod numerem telefonu: 76 746 08 07.