W poniedziałek 14 stycznia Zakład Opiekuńczo–Leczniczy przy PCUZ w Polkowicach przyjmie pierwszych pacjentów. W sfinansowanym przez gminę Polkowice i Spółkę PCUZ-ZOZ S.A. Zakładzie trwają ostatnie przygotowania i testowanie specjalistycznego sprzętu medycznego na oddziale.

W ZOL zakończono wszystkie prace związane z otwarciem placówki. Na 19 pacjentów czekają dwuosobowe pokoje z klimatyzacją i telewizją, gabinet rehabilitacji, gabinet zabiegowy, specjalny pokój kąpielowy, łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wyspecjalizowany w opiece długoterminowej zespół  lekarzy, pielęgniarek, opiekunek medycznych i rehabilitantów a także dietetyczka, logopeda i terapeutka zajęciowa. Niebawem, kolejne 3 miejsca dla pacjentów zostaną przeznaczone na tzw. opiekę wytchnieniową.

– Z całego serca dziękuję pracownikom i współpracownikom, którzy od wielu miesięcy pracowali przy tym projekcie i zostawili w tym wyjątkowym miejscu pozytywne emocje na szczęśliwy pobyt dla naszych pacjentów.  ZOL w Polkowicach spełnia najwyższe standardy, został bardzo wysoko oceniony przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zapewnimy tutaj pacjentom nie tylko bardzo dobrą opiekę, ale przede wszystkim domową ciepłą atmosferę, tak aby w jak najlepszych warunkach, mimo poważnych schorzeń mogli poprawiać swój stan zdrowia oraz sprawność fizyczną i psychiczną – mówi Mariola Kośmider, dyrektor Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

ZOL zapewnia całodobową kompleksową opiekę pielęgnacyjną, rehabilitacyjną i lekarską nad osobami niesamodzielnymi i przewlekle chorymi. Zakład dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym i doświadczoną kadrą, dzięki czemu może zapewnić pacjentom komfort i bezpieczeństwo.

– Podopieczni Zakładu będą korzystać z leczenia farmakologicznego, leczenia dietetycznego, zabiegów fizjoterapeutycznych, psychoterapii oraz terapii zajęciowej. O ich zdrowie i dobre samopoczucie zadba wykwalifikowany zespół lekarzy i pielęgniarek wyspecjalizowanych w opiece długoterminowej wraz z opiekunkami medycznymi, fizjoterapeutami, psychologami, logopedą, gerontologiem, dietetykiem, psychogeriatrą oraz duszpasterzem – dodaje Dorota Pędlowska-Wojciech, kierownik ZOL.

Podania o przyjęcie do Zakładu Leczniczo – Opiekuńczego złożyło 50 pacjentów. Przyjęcia zakwalifikowanych osób w ramach podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia kontraktu rozpoczynają się w poniedziałek 14 stycznia o godzinie 8.00.