Uczniowie szkoły podstawowej nr 3 w Polkowicach pomagają chorej Patrycji i wrzucają datki do specjalnej puszki wystawionej w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. 29-letnia mieszkanka gminy Polkowice choruje na inwazyjnego raka płaskonabłonkowego. Na leczenie prowadzona jest publiczna zbiórka „RAK Wspak – Pomoc dla Patrycji”.

Uczniowie ze szkolnego Klubu Wolontariatu działającego przy szkole podstawowej nr 3 w Polkowicach zorganizowali tygodniową loterię fantową, z której dochód w całości przeznaczono na pomoc dla Patrycji.

– To była sama przyjemność z bezinteresownej pomocy. Nie znamy Patrycji osobiście, ale jak tylko dowiedzieliśmy się o tej zbiórce, to szybko zorganizowaliśmy loterię, na którą każdy przekazał coś od siebie. Zebraliśmy ponad 200 zł – mówią uczniowie, którzy przyszli do Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych by wrzucić datek do wystawionej tutaj specjalnej puszki. Za otwarte serce podziękowała im Mariola Kośmider, dyrektor polkowickiej przychodni.

– Jesteście wspaniałymi młodymi ludźmi, którzy chcą pomagać i aktywnie taką pomoc organizują. Dziękuję w imieniu mieszkanki naszej gminy i liczę na wasze zaangażowanie w edukacyjnych akcjach zdrowotnych, które nasza przychodnia organizuje wspólnie ze szkołami.

Szkolny Klub Wolontariatu przy SP3 przy ulicy Ociosowej działa od wielu lat. Jego opiekunka Dorota Doskocz podkreśla, że młodzież chętnie włącza się w akcje pomocy dla innych.

– Robimy różne akcje. Sprzedajemy ręcznie wykonane świąteczne kartki, pieczemy ciasteczka, a zimą organizujemy poranki z gorącym kubkiem. Młodzi ludzie są bardzo wrażliwi i z entuzjazmem włączają się w pomoc dla potrzebujących – dodaje Dorota Doskocz z SP nr 3.

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych od początku października włączyło się w pomoc dla Patrycji Ryczkowskiej. Datki są zbierane do specjalnej puszki w holu rejestracji. Polkowiczanka jest pod opieką kliniki onkologicznej, a jej leczenie wymaga kosztownych leków nierefundowanych obecnie przez NFZ. Publiczna zbiórka pieniędzy prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.

Szczegółowe informacje dostępne są na facebookowym profilu RAK Wspak – pomoc dla Patrycji.