Prace rękodzielnicze, powstałe podczas warsztatów artystycznych, zaprezentują seniorzy z klubu „Słoneczny Zakątek” podczas Przeglądu Twórczości Lokalnej 2018 w Polkowicach. Działalność klubu funkcjonującego przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych jest jednym z elementów programu „Senior” finansowanego z budżetu gminy Polkowice.

– Do naszego klubu należy obecnie 20 osób w wieku od 60 do 84 roku życia z problemami psychogeriatrycznymi. Trafiają do nas pacjenci, którzy w wyniku incydentów związanych z centralnym układem neurologicznym wymagają specjalnej terapii zajęciowej i ruchowej. Prowadzimy zajęcia arteteraputyczne m.in. warsztaty ceramiczne, przygotowywania ozdób i dekoracji, kulinarne, ogrodnicze, a także muzykoterapię oraz angażujemy seniorów w ćwiczenia ogólnousprawniające. Zajęcia te rozwijają zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową, dzięki czemu wspieramy osoby starsze borykające się z objawami chorób otępiennych oraz z problemami wynikającymi z trudności dnia codziennego. Grupa jest otwarta i można do niej dołączyć bezpłatnie w każdej chwili – mówi Kamila Jenczak, psychogeriatra i terapeuta zajęciowy w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

Prace członków klubu będzie można podziwiać podczas dwudniowego Przeglądu Twórczości Lokalnej 2018 w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku w Polkowicach. Zaprezentują się tam także lokalne zespoły, instytucje i stowarzyszenia. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, 25 maja przygotowane zostaną atrakcje dla najmłodszych z występem zespołu dla dzieci Kosmokwaki. 26 maja gwiazdą wieczoru będzie polski raper PlanBe, czyli Bartosz Krupa.