29-letnia Patrycja Ryczkowska z Polkowic choruje na inwazyjnego raka płaskonabłonkowego. Publiczna zbiórka „RAK Wspak – Pomoc dla Patrycji” ma pomóc polkowiczance w walce z chorobą. Specjalna puszka, do której można wrzucać datki, została wystawiona już w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

U Patrycji Ryczkowskiej z Polkowic niedawno zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Jest to rodzaj niebezpiecznego raka płaskonabłonkowego inwazyjnego, który powoduje przerzuty na inne narządy. Młoda kobieta jest obecnie pod opieką Kliniki Onkologicznej w Poznaniu i przyjmuje chemioterapię. Jej leczenie wymaga przyjmowania także kosztownych leków, które nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W trosce o zdrowie Patrycji w Polkowicach zawiązał się komitet społeczny „RAK Wspak – pomoc dla Patrycji”, który od 7 października prowadzi zbiórkę publiczną.

– W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych wystawiliśmy już specjalną puszkę, do której zbieramy pieniądze na leczenie Patrycji. Jest ona ustawiona w holu głównym przychodni, przy rejestracji. Zachęcam wszystkich do wsparcia zbiórki „Rak Wspak – pomoc dla Patrycji”. W ten sposób możemy razem szybko zorganizować się i pomóc – mówi Mariola Kośmider, dyrektor PCUZ.

Specjalnie dla Patrycji prowadzona jest już zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl (KLIKNIJ). Szczegółowe informacje dostępne są na facebookowym profilu RAK Wspak – pomoc dla Patrycji.

Numer zbiórki publicznej „Rak Wspak – pomoc dla Patrycji”, zgłoszonej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, to 2018/4169/KS.