W marcu w Polkowicach rusza billboardowa kampania społeczna z udziałem Ambasadorów XII edycji Polkowickich Dni „Chronię Życie przed Rakiem”. Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców gminy to dbania o swoje zdrowie, szczególnie w zakresie profilaktyki nowotworów narządów rodnych, piersi i raka płuc.

Na billboardach zobaczymy laureatów styczniowego konkursu, który był kierowany do uczniów II klas gimnazjalnych oraz mieszkańców gminy Polkowice. Wśród nich znajdzie się 9 uczennic i 3 uczniów z SP nr 3 i SP nr 4 w Polkowicach. Wszyscy Ambasadorzy zgodnie przyznają, że profilaktyka nowotworów jest niezwykle ważna.

– Uważamy, że trzeba mówić o zapobieganiu rakowi, angażujemy się w tę kampanię, bo profilaktyka jest bardzo ważna – mówią Maja i Paulina z II klasy gimnazjalnej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach.

W ramach tegorocznej kampanii Polkowickie Dni „Chronię Życie przed Rakiem” mieszkańcy gminy Polkowice będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i wziąć udział w szeregu spotkań edukacyjnych. Szczegółowy harmonogram akcji dostępny jest TUTAJ.

Kampania finansowana jest z budżetu gminy Polkowice, a jej realizatorem jest Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych.