Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych wesprze tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już 13 stycznia. Tego dnia w przychodni będzie można wykonać bezpłatne badanie diagnostyczne i podstawowe zabiegi stomatologiczne.

W PCUZ będzie można wykonać nieodpłatnie pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi, spirometrię, pulsoksymetrię, EKG czy badanie słuchu. W gabinecie stomatologicznym polkowiczanie skorzystają z przeglądu jamy ustnej, lakowania i lakierowania zębów oraz usuwania kamienia nazębnego. Wszystkie świadczenia zostaną zrealizowane w godzinach 11:00-15:00. Akcja w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych będzie imprezą towarzyszącą 27. Finałowi WOŚP, który zorganizuje sztab przy Polkowickim Centrum Animacji.

– W trosce o zdrowie polkowiczan, chcemy zaproponować im wykonanie badań diagnostycznych i specjalistycznych zabiegów stomatologicznych w zakresie higieny jamy ustnej – mówi Beata Ferenc, koordynatorka akcji w PCUZ.

W PCUZ nie zabraknie wolontariuszy WOŚP z puszkami, do których zbierane będą datki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Imprezy główne w ramach WOŚP zorganizowane zostaną w polkowickim kinie, Polkowickim Centrum Animacji oraz w Galerii „Rynek 26”.

Szczegółowy program 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polkowicach dostępny jest na stronie www.pca.pl.

 

Plakat WOŚP 2019