Nowa poczekalnia dla dzieci zdrowych została po modernizacji oddana do użytku w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. To kolejny etap prac związanych z podnoszeniem standardu opieki medycznej dla najmłodszych mieszkańców Polkowic. Już wkrótce zostanie oddany do użytku Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Nowa poczekalnia dla dzieci zdrowych w polkowickiej przychodni wita przyjaznymi kolorami i nowym wyposażeniem. Zamontowano przewijaki dla niemowląt oraz przebudowano toalety. Dzieci mają również kącik zabaw.

– Rodzice, którzy przychodzą do punku szczepień czy do punktu laktacyjnego prowadzonego przez położne, wiedzą jak ważne jest dobre, przyjazne dzieciom otoczenie. I atmosfera przypominająca tę domową. Dlatego jako pediatra cieszę się, że oczekując na szczepienie czy poradę, maluchy mogą tutaj na chwilę zapomnieć o wizycie u lekarza – mówi Jolanta Węgierska-Januszkiewicz, lekarz pediatra w polkowickiej przychodni.

Poczekalnia jest przyjazna dla najmłodszych i dostosowana od ich potrzeb. Podoba się również rodzicom.

– Termin modernizacja tej poczekalni łączy się w czasie z realizacją na ostatniej kondygnacji naszej przychodni Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Chcieliśmy, aby pacjenci w jak najmniejszym stopniu odczuli uciążliwości związane z budową, dlatego zdecydowałam o przeprowadzeniu równocześnie wszystkich prac remontowych w tym skrzydle budynku. Dzięki temu mamy tutaj nową klatkę schodową, nowe toalety, wygodną dużą windę oraz nową poczekalnię dla dzieci zdrowych. Teraz planujemy kolejne modernizacje poradni dzieci chorych oraz przymierzamy się do budowy szpitala w Polkowicach – dodaje Mariola Kośmider, dyrektor Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Gmina ma zabezpieczony odpowiedni teren pod przyszły szpital. Jego lokalizacja jest planowana w nowej części Polkowic, nieopodal przyszłej nowej komendy policji, po drugiej stronie obecnej dwupasmówki.