Punkt informacyjno-edukacyjny w zakresie profilaktyki uzależnień uruchomi Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych podczas Przeglądu Twórczości Lokalnej w Polkowicach. Mieszkańcy gminy będą mogli uzyskać w nim poradę psychologa i terapeuty oraz umówić się na konsultację psychoterapeutyczną.

Punkt informacyjno-edukacyjny będzie działał w piątek, 25 maja w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku w Polkowicach. Od godziny 12:00 do 18:00 specjaliści polkowickiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej będą do dyspozycji mieszkańców Polkowic w specjalnym namiocie, w którym oferowane będzie wsparcie psychologiczne związane z szeroko pojętym tematem uzależnień. Działania te finansowane są z budżetu gminy Polkowice z Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi.

– W wielu społecznościach uzależnienia i zaburzenia psychiczne są wciąż tematem wstydliwym. Ludzie, którzy cierpią z powodu uzależnień, nierzadko nie mogą liczyć na wsparcie bliskich i otoczenia. Dlatego do naszego punktu, który zostanie uruchomiony w piątek, 25 maja, zapraszamy wszystkie osoby, które szukają pomocy w związku z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, dopalaczy czy leków, a także uzależnieniami behawioralnymi, np. od hazardu, internetu lub gier komputerowych. Zapraszamy osoby współuzależnione, czyli członków rodziny i bliskich osób uzależnionych, którym powiemy, jak radzić sobie z tego typu problemami i wskażemy miejsca, gdzie szukać pomocy – mówi Mariola Kośmider, dyrektor Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Przegląd Twórczości Lokalnej 2018 w Polkowicach potrwa dwa dni, podczas których w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku zaprezentują się lokalne zespoły, instytucje i stowarzyszenia. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, 25 maja przygotowane zostaną atrakcje dla najmłodszych z występem zespołu dla dzieci Kosmokwaki. 26 maja gwiazdą wieczoru będzie polski raper PlanBe, czyli Bartosz Krupa.