W związku z najnowszymi zaleceniami NFZ, w trosce o zdrowie Pacjentów od 16 marca czasowo ograniczamy do niezbędnego minimum działalność Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych – ZOZ S.A. w zakresie: planowanych wizyt, prowadzenia rehabilitacji leczniczej; stomatologii, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, szczepień ochronnych,  badań diagnostycznych, wykonywanych ambulatoryjnie takich jak: USG oraz badań profilaktycznych. Zalecenie dotyczące szczepień ochronnych nie wynika z przeciwwskazań medycznych do szczepień ochronnych w aktualnej sytuacji epidemiologicznej, lecz ma na celu ograniczenie bezpośrednich, zbędnych w okresie pandemii, kontaktów i spotkań sprzyjających szerzeniu się choroby – opinię wydali: Polskie Towarzystwo Pediatryczne, Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej, Konsultant Krajowy w dziedzinie pediatrii, Konsultant Krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej oraz Konsultant Krajowy w dziedzinie epidemiologii.

Wszystkich pacjentów umówionych w najbliższych dniach na wizyty prosimy o niestawianie się osobiście w naszej placówce. Pacjentów, którym pomoc w ww. zakresach będzie niezbędna, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny, gdzie udzielona zostanie porada i ewentualnie wyznaczony będzie termin wizyty. Jednocześnie informujemy o możliwości otrzymania TELEPORADY, a także wystawienia e-recepty. O uzyskaniu zwolnienia lekarskiego decyduje lekarz po udzieleniu teleporady lub ewentualnej wizycie w gabinecie lekarskim.
Liczymy na Państwa wyrozumiałość w tej wyjątkowej dla nas wszystkich sytuacji oraz zachowania wszelkich zalecanych środków ostrożności.
O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco w komunikatach na FB i naszej stronie internetowej.

Szanowny pacjencie, jeżeli potrzebujesz:

TELEPORADY

skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z naszą przychodnią w celu zamówienia teleporady:

a) w godz. 6.30 – 18.30 – rejestracja

76 746 08 10
76 746 08 11
76 746 08 43
530 002 581

b) w godz. 7.00 – 14.35 (numery wspomagające)

600 387 708
733 270 475
690 987 413

RECEPTY

Recepty na leki stałe w POZ można zamówić za pośrednictwem wiadomości e-mail: erecepta@pcuz.eu  lub dzwoniąc pod numery telefonów (telefony czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 18.00):

690 987 395
690 987 764

Dla zwiększenia bezpieczeństwa PCUZ wspólnie ze Strażą Miejską stworzyły punkt weryfikacyjny, który znajduje się przy wejściu od strony parkingu (drzwi automatyczne). W punkcie mierzona jest temperatura  i podejmowane są decyzje, co do zasadności skorzystania z porad lekarskich (POZ i specjalistycznych). Następnie Pacjenci wypełniają ankietę (Ankieta Wstępnej Weryfikacji dostępna jest >>> TUTAJ <<<) dotyczącą ewentualnego przebywania w ostatnim czasie poza granicami kraju i kontaktowania się z osobami zarażonymi. Po wejściu i wyjściu z przychodni pacjent zobowiązany jest do dezynfekcji rąk. Wszystkie inne wejścia są zamknięte.