6 września Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych zaprasza mieszkańców gminy Polkowice na Dzień Otwarty Centrum Rehabilitacji i Gerontologii. Od godz. 13:00 polkowiczanie będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji fizjoterapeutycznych.

Co godzinę – od 13:00 do 17:00 – specjaliści PCUZ będą prowadzić zajęcia, podczas których pokażą ćwiczenia wspomagające leczenie przewlekłych bólów stawów, schorzeń kręgosłupa i ogólnego osłabienia. Zaprezentują również zestawy ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu, które są niezbędne w szybkim powrocie do zdrowia.

– Osoby, które chcą zachować sprawność, powinny wykonywać codziennie w domu chociaż kilkuminutowy trening. Należy zacząć od rozgrzewki, następnie wykonujemy ćwiczenia właściwe i kończymy sesję ćwiczeniami rozciągającymi. O tym wszystkim będziemy mówić podczas dnia otwartego w naszym Centrum Rehabilitacji i Gerontologii – mówi Ewelina Bloch, fizjoterapeuta w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

Bezpłatne konsultacje podczas Dnia Otwartego Centrum Rehabilitacji i Gerontologii

W najbliższy czwartek chętni polkowiczanie będą mogli również zasięgnąć bezpłatnych konsultacji terapeutycznych i zapoznać się z programami zdrowotnymi, kierowanymi do mieszkańców gminy, które finansuje samorząd.

– W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych pracuje obecnie 13 fizjoterapeutów. Są znakomitymi specjalistami pracującymi z dorosłymi i dziećmi. Zdrowie jest najważniejsze i musimy o nie dbać każdego dnia, dlatego zachęcam do odwiedzenia Centrum Rehabilitacji i Gerontologii i nauczenia się pod okiem fachowców odpowiednich ćwiczeń, które można wykonywać w domu – mówi Mariola Kośmider, dyrektor PCUZ.

Dzień Otwarty Centrum Rehabilitacji i Gerontologii, przy ul. Kominka 7 w Polkowicach, rozpocznie się 6 września o godz. 13:00 i potrwa do 17:00. Wcześniejsze zapisy na bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne nie są wymagane.

 

Dzień Otwarty Centrum Rehabilitacji w Polkowicach