Od 25 marca mieszkańcy gminy Polkowice będą mogli skorzystać z wielu badań profilaktycznych w ramach corocznej kampanii Polkowickie Dni „Chronię życie przed rakiem”. W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych wykonywane będą m.in. badania cytologiczne, badania piersi przez położną oraz wydawane skierowania i zapisy na bezpłatną mammografię i USG piersi.

Badania cytologiczne w PCUZ będą wykonywane od 25 do 27 marca w godz. 11-14 oraz od 28 do 29 marca w godz. 14-17, w gabinecie 131. Polkowiczanki będą mogły skorzystać również z badania piersi przez położną w gabinecie 131A: 25 i 26 marca w godz. 10-13 oraz 27 marca w godz. 14-17. W tym samym czasie w holu przychodni nie zabraknie polkowickich Amazonek i położnej, które nauczą chętne mieszkanki gminy Polkowice, jak samodzielnie badać piersi w domu.

Podczas XIII kampanii „Chronię życie przed rakiem” będzie można otrzymać skierowanie i zarejestrować się na bezpłatną mammografię i USG piersi, poprzedzone konsultacją lekarską w dniach 25-26 marca (godz. 10-13) oraz 27 marca (godz. 14-17). Równolegle realizowane będą badania pulsoksymetryczne i spirometryczne w holu przychodni oraz prowadzona rejestracja na konsultacje prof. zw. dr hab. n. med. Jerzego Kołodzieja, specjalisty torakochirurgii. Mieszkańcy gminy Polkowice uzyskają również szczegółowe informacje dotyczące szczepień przeciwko wirusowi HPV, wywołującego m.in. raka szyjki macicy.

Polkowicka kampania „Chronię życie przed rakiem” finansowana jest z budżetu gminy Polkowice. Szczegółowy harmonogram kampanii można znaleźć na stronie internetowej samorządu lub Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Pcuz.pl: SPRAWDŹ HARMONOGRAM 

Polkowice.eu: SPRAWDŹ HARMONOGRAM