Do tej pory pacjenci korzystali z zabiegów związanych z chirurgią stomatologiczną w gabinetach w Legnicy, Głogowie czy Lubinie. Teraz mogą korzystać z pomocy lekarzy na miejscu w polkowickiej przychodni.

– Wykonujemy chirurgiczne ekstrakcje zębów, ekstrakcje zębów mądrości – tzw. ,,ósemek”, ekstrakcje zębów i korzeni zatrzymanych, plastykę wędzidełek, wydłużanie koron klinicznych zębów, odsłonięcie zęba przed leczeniem ortodontycznym. Zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym (blokada całego nerwu), odwracalnie blokując przewodnictwo nerwowe w danej okolicy. Gwarantuje to pacjentom całkowicie bezbolesne wykonywanie zabiegu, a lekarzom niezbędny komfort pracy, przekładający się na odpowiednie leczenie – wyjaśnia Konrad Piskórz, lekarz stomatolog w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

Usuwanie zębów związane jest najczęściej z chorobami przyzębia, kiedy to podczas przewlekłego stanu zapalnego struktury podtrzymującej ząb dochodzi do zaniku kości i rozchwiania zęba lub z  urazami mechanicznymi – złamana korona zęba pozostawiająca sam korzeń w zębodole. Ostatecznością pozostaje ekstrakcja chorego zęba. Chirurdzy usuwają również tak zwane zęby mądrości, które wyrzynają się najpóźniej, ale najwcześniej z powodu anatomii jamy ustnej, są podatne na próchnicę.

– ,,Ósemki” są usuwane także wtedy, kiedy ząb nie może się przebić przez dziąsło lub też korona zęba jest przykryta przez jego część. Wyrzynanie ich jest bardzo bolesne, powoduje obrzęk twarzy i może prowadzić do poważniejszych schorzeń. Chorobom sprzyja także problem z utrzymaniem higieny w tej części jamy ustnej, bo dotarcie do ósemek ze szczoteczką czy nicią dentystyczną jest mocno utrudnione – dodaje Konrad Piskórz.

Usunięcie zębów mądrości jest również często zalecane przez ortodontów, gdyż w wielu przypadkach  rozmiar szczęki i żuchwy nie jest wystarczający dla pomieszczenia kolejnego zęba – powodując krzywienie się pozostałych zębów. Dodatkowo w niektórych przypadkach usunięcie jest konieczne by odpowiednio dopasować aparat prostujący resztę zębów.

 

Gabinet jest czynny:

Poniedziałek 14.00 -19.00

Wtorek 8.00-13.00

Środa 14.00-19.00

Czwartek 8.00-13.00

Piątek 8.00-13.00 lub 14.00-19.00

Rejestracja codziennie od 8.00 w gabinecie 126 b, tel. 76 746 08 33

 

Konrad Piskórz, lekarz stomatolog w Polkowickim Centrum usług Zdrowotnych. Absolwent studiów medycznych na kierunku lekarsko – dentystycznym na Uniwersytecie Comeniusa w Bratysławie. Studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii ukończył w Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Aktualnie poszerza swoją wiedzę na wielu szkoleniach i konferencjach.